Stoick |Kliďas|

9. ledna 2015 v 7:00 | Astrid
Hqf8psu5Celé jméno: Kliďas Velikán (Stoick the Vast)
Kmen: Chuligáni

Výška: 6'9''
Oči: Zelené
Vlasy: Rudé
Zbraň: Sekera
Bydliště: Blp

Kliďas, 50, je mýtický a mocný náčelník Blpu - velká, chlupatá hora člověka, jehož dobývání a boje se staly Vikingskou legendou.

Napravený dračí bojovník, jehož práce jako ochránce lidí je rozhodně lehčí, protože jeho syn Škyťák nastolil dobu míru mezi lidmi a draky. Kliďas, vychloubačný a společenský, je nyní nejpyšnější otec na Blpu, věčně prozpěvuje chválu na Škyťáka, i když je jeho syn nepřítomný a mapuje svět místo toho, aby se pustil do práce. Ale když se Kliďas chystá odejít do důchodu a jako nového náčelníka chce pomazat Škyťáka, naruší jeho plány návrat hrozného nepřítele a Kliďas nemá čas něco měnit, aby ochránil to, co je jeho.
©Howtotrainyourdragon.com (translate by me)

VZTAHY:

Yekieby3

ŠKYŤÁK:
Škyťák je Kliďasův syn.
Qcy7df2i

DRTILEB:
Drtileb je Kliďasův dračí partner.

ZAJÍMAVOSTI:

Jako náčelník musí v mnoha případech dávat přednost vesnici před synem.
Jednou měl jako náčelník tolik práce, že mu Škyťák nabídl, aby si jako pravou ruku vzal Tlamouna, který o svou právi přišel, ale jako dobrý nápad se to neukázalo, protože Kliďas jako náčelník musí umět řešit spory s klidem a rozvahou.
Škyťák mu ukázal, že po vikingsku jde i po dračím a Kliďas se naučil létat na Bezzubce, potom mu našli Hromohlasa, kterého pojmenoval Tornádo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Xanomes Xanomes | E-mail | Web | 9. ledna 2015 v 17:30 | Reagovat

Škoda že tu není porovnání Kliďase a Drtileba, i když je docela jasné, jak by to dopadlo :D . Jinak, zajímalo by mě, jak to, že mu našli Hromohlasa kterého pojmenoval tornádo, ale přitom nahoře ve vztazích je zmíněn pouze Drtileb :) ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama