Květen 2015

1.05 In Dragons We Trust | Věřmě drakům |

16. května 2015 v 13:05 | Astrid
7fkaq7lr
Český název: Věřme drakům
Původní název: In Dragons We Trust
Díl: 1x05
Délka: 22 minut
Rok natočení: 2012

Děj

Škyťák a draci mají problém. Nejen, že pří cvičení rozbili Hnívovi střechu, ale při Botovém večeru zmizely všechny boty a byly nalezeny u draka. Proto Škyťák vytvořil organizaci PAKO - protidračí aktiv krizové obrany, ale při první hlídce Velkou síň zničil drak. A za nedlouho Bezzubka údajně zapálil zbrojnici. Proto celý Blp naléhá na Kliďase a ten musí nechat draky odvést z ostrova. Ovšem Škyťákovi tu několik věcí nesedí - proč stopy prvního draka nebyly vůbec hluboké, proč druhý drak nezanechal ve Velké síni stopy po ohni a co vlastně dělal Hníva v noci na Blpu, když byl Bezzubka sám venku? Na to najde odpověď, když opravuje Hnívovi střechu. V jeho domě se nacházejí dračí nohy, které udělaly stopy na návsi a dračí drápy, co zničily Velkou síň. Ovšem Hníva je už nepotřebuje a věci hodí do moře a tak nemá Škyťák žádné důkazy.

Book of Dragons | Lexikon/kniha draků (speciál) |

12. května 2015 v 16:08 | Astrid
Ygzy17bd

Český název: není
Původní název: Book of Dragons
Délka: 18 minut
Rok natočení: 2011

Děj

Zavítal/a jsi do Velké síně, kde jsou právě Škyťák, Astrid, Rybynoha a Tlamoun, kteří ti poodhalí tajemství draků ukrytá v Lexikonu draků - v knize, kterou napsal sám Tlamounův praprapraděda Blup. V tomto vtipně zpracovaném sequelu k filmu Jak vycvičit draka se dozíte víc o sedmi třídách draků - Stoker, Boulder, Fear, Sharp, Tidal, Mystery a Strike.

Video

(video je anglicky, není český dabing)

1.04 The Terrible Twos | Děsná dvojka |

8. května 2015 v 17:00 | Astrid
Veqmwolu

Český název: Děsná dvojka
Původní název: The Terrible Twos
Díl: 1x04
Délka: 22 minut
Rok natočení: 2012

Děj

Škyťák objeví během cvičení v lese nový druh draka. Přinese si ho domů, kde ho pojmenují Palič a spolu s ostatními ho začne studovat. Bezzubka nejprve žárlí, ale potom se začne chovat šíleně, protože ví něco, co lidé nevědí. Mezitím v Dračí akademii zjišťují o záhadném dráčkovi nová fakta, má ostré drápy, jí úhoře a má podivný styl letu, podle kterého jej pojmenovali Tajfumerang - točí se jako tajfun, vrací se jako bumerang a na zemi zanechává ohnivý obrazec. Všichni jsou jím nadšení, jen Bezzubka se snaží varovat Škyťáka před obří dračicí. Ten s ní odletí k jezeru, kde se s ní začínal sbližovat, když ji poznal, a nechá ji tam, dokud se neuklidní. Dvojčata pak přiletí s tím, že velká část lesa shořela. Tam Škyťák zjistí, že se ho Bezzubka snažila jen ochránit, když se potkávají s Paličovou matkou. Po dlouhé honičce se ale nakonec mládě vrátí k matce a sourozencům a Bezzubka zase zpátky ke Škyťákovi.